клипот прстен

Краток опис:

Tribologically поволни материјали Гаснонепропустливи конструкција за ниска молекуларна тежина гасови прстените на клипот се запечати гас во комората за компресија на клипни компресори. Тие се прилагодени, во смисла на дизајн и материјал, на соодветните услови за примена во рафинерии, природен гас индустрија, како и петрохемиски и хемиската индустрија. Прецизно изработени прстени, исто така, им овозможи на сигурна работа со долг век на траење во индустриското производство на воздух и многу области ...


детали за производот

Тагови производ

Tribologically поволна материјали
Гаснонепропустливи изградба на ниска молекуларна тежина гасови

прстените на клипот се запечати гас во комората за компресија на клипни компресори. Тие се прилагодени, во смисла на дизајн и материјал, на соодветните услови за примена во рафинерии, природен гас индустрија, како и петрохемиски и хемиската индустрија. Прецизно изработени прстени, исто така, им овозможи на сигурна работа со долг век на траење во индустриското производство на воздух и многу области на процесот инженеринг.

Клипни прстени, возач прстени и бендови кои се произведени во различни дизајни:

Едно парче или сегментална прав
агол намали
Чекор намали
Твин Ринг ™
Двоен Твин Ринг ™
Две сегмент
притисок избалансиран
дизајни прстени и има развиено специфични комбинации за особено проблематични и барајќи апликации. Ова исто така се вклучени голем број на успешни имплементацијата од подмачкани со не-подмачкано operation.Pressure избалансиран прстени се достапни, кога смета дека е соодветен за апликации висок притисок и клипот / велосипедист комбинации прстен, исто така, се достапни за повеќе специфични апликации.

Голем дијаметар клипни прстени до 47 "(1200mm) се прилагодено произведени за посебни барања. А спектар на метални клипот и возач прстени, исто така, се произведени, со користење на избрани оценки од бронза или сиво леано железо, каде оперативните барања диктираат.


  • Претходно:
  • Следно:

  • WhatsApp Online Chat !