ПАКУВАЊЕ НА СЛУЧАЈ

Краток опис:

нашата компанија дизајнира и произведува целосна линија на случаи компресор пакување, случаи средно партиција пакување и случаи на бришачите за запечатување систем клипот прачка вашиот клипни компресори е. Прецизност машински од леано железо, бронза од легура на челик или од нерѓосувачки челик Сите случаи пакување и бришачите се дизајнирани да биде лесно да се ремонтирани кога е потребно да се зголеми животниот век на услуги достапни ладење или не-ладење за употреба во двете масло бесплатни и подмачкани апликации за задоволување на целосна спектар на темп ...


детали за производот

Тагови производ

нашата компанија дизајнира и произведува целосна линија на случаи компресор пакување, случаи средно партиција пакување и случаи на бришачите за запечатување систем клипот прачка вашиот клипни компресори е.

Прецизност машински од леано железо, бронза од легура на челик или од нерѓосувачки челик
Сите случаи пакување и бришачите се дизајнирани да биде лесно да се ремонтирани кога е потребно да се зголеми животниот век на услуги
Достапен во ладење или не-ладење за употреба во двете масло бесплатни и подмачкани апликации за задоволување на целосна спектар на температура, притисок и корозивни услови
дизајнирани да ги задоволат сите грижи и еколошки прописи, вклучувајќи достапни пропустливи и чистка дизајниран уреди за намалување на фугитивните емисии
собранието пакувањето случај е од клучно значење за правилно функционирање на пакување на клипот прачка и запечатување на цилиндарот. Случај на пакување има неколку важни карактеристики кои помагаат да се зголеми ефикасноста на вашиот компресорот е:

Цилиндар крајот на дихтунзи за да се спречи процесот на гас од заобиколувајќи пакување прстени
прецизност машински парење и плафонски површини за да се спречи истекување
Обезбедува премини за подмачкување, пропустливи, течност за ладење и тампон гас како што се бара
прирабница со соодветна заклучување за одржување заптивка седење и печат помеѓу чаши на оперативниот притисок
во прекрасно во секоја чаша да содржи слободен лебдечки печат прстени
со постојано зголемување на загриженост за ефектите врз глобалната животна средина, системи за контрола на емисиите стануваат уште поважни. Како дел од својата посветеност на своите клиенти и на животната средина, нашата компанија има голем број на системи за контрола чистка кои се одржи тампон притисок и следење на протокот на гас и состојбата пакување за да се елиминира емисиите од пакување случаи се користи во клипни компресори. Системот за чистка гас спречува вашиот процес гас избега преку случајот на пакување со воведување на тампон инертен гас во собранието.

Пакување конверзија случај
можеме да го конвертирате вашиот постоечки случај да чистка дизајн. Претворање на вашиот пакување случај на систем за чистка гас овозможува да го следат вашиот живот пакување прстен и во согласност со прописите тешка емисии. Нашиот стандарден чистка дизајн вработува две жлебот T-чаша. Ако должината на собранието е ограничен, се користи еден аранжман ритам куп.


  • Претходно:
  • Следно:

  • WhatsApp Online Chat !